ANOTACE
Mob programming – vyplatí se, aby celý tým spolupracoval na jednom úkolu?
Pojďte s námi prozkoumat možnosti týmové spolupráce. Jak daleko až můžete v týmu se spoluprací zajít? Dává smysl, aby celý tým pracoval na jedné věci nebo je lepší, aby každý člen týmu měl svůj vlastní kus práce na kterém pracuje? Pokud jste odpověděli, že ani jedna cesta není to pravé ořechové a správná odpověď se nachází někde uprostřed, pak jste tady správně. V rámci workshopu se budeme bavit o tom jak správně uchopit Mob programming jako techniku, která vám může pomoci tým sladit, tak aby fungoval co nejefektivněji a dařilo se mu doručovat zákazníkem očekávané výstupy aniž by to firmu přivedlo na buben. Společně s výhodami Mob programmingu a způsoby jak tuto techniku efektivně využít, se budeme bavit o úskalí na které je potřeba si dát pozor, aby jsme nesešli z cesty efektivity na pole předraženého overthinkingu na jehož konci je demotivovaný a vyhořelý tým. Kterým anti-paternům se vyhnout a jak by taková celo-týmová spolupráce měla vypadat a kde a kdy je pro ní prostor a využití? To je hlavním tématem našeho workshopu.
Co se dozvíte a co si odnesete:
Co to ten Mob programming vlastně je
Jak zjistit jestli je Mob programming technika vhodná pro váš tým
Kde začít v případě, že se chcete vydat cestou experimentu a vyzkoušet si Mob programming v praxi
Reálnou zkušenost s Mob programmingem díky kooperační hře
V čem je Mob programming zrádný
Jaké jsou naše zkušenosti z firem kde jsme Mob programming implementovali
Které znamé firmy dnes techniku Mob Programmingu využívají
Jak se Mob programming rozvíjí v posledních letech a kam směřuje
Filip Kapler
Filip je Scrum Master, který se řídí přístupem, Scrum master as a Service a spolupracuje napříč firmou s každým, kdo potřebuje pomoc. Ať už člověk ví co řeší za problém, který ho pálí a nebo příčinu teprve potřebuje pojmenovat. Jeho zaměření vždy nebylo IT a i díky tomu, vnáší nové světlo do zaběhlých procesů a způsobů uvažování. Zkušenosti má s fungováním od malých firem až po korporátní prostředí. Pomáhá lidem ve firmě přebírat odpovědnost za věci, které mohou přímo ovlivnit.
Šimon Vlachynský
Šimon se od roku 2014 věnuje pozici Scrum Mastera, přičemž svou kariéru zahájil v rámci české internetové jedničky Seznam.cz. Postupem času si vybudoval cestu k mezinárodnímu působení a dnes působí jako team lead scrum masterů ve společnosti Jamf Software.
Jeho odbornost zahrnuje práci s tradičními agilními frameworky, implementaci změn na různých úrovních v rámci organizace a definování cílů jak pro týmy, tak i na úrovni produktu. Produktová sféra je pro Šimona obzvláště blízká, což dokládá i jeho výrazný přínos k podpoře produktových rolí a spoluautorství naší Produktové Akademie.
Šimon je příznivcem lidského přístupu, konstruktivní zpětné vazby a má rád, když práce a rozhodnutí mají skutečný smysl. Jeho profesionalita a schopnost vést týmy k výkonům, které přinášejí hodnotu, je velkým přínosem pro naše klienty.